shag

Prihlás sa do kurzu

Tanec Collegiate Shag pochádza z juhu (pravdepodobne New Orleans). Pôvodne bol tancovaný na rýchly Ragtime - druh Jazzu. Pravdepodobne jeho výstredný základný krok viedol k alternatívnemu označeniu Collegiate shag - Flea Hop (blší skok). Tanec Shag bol známy ako frajerský tanec a rýchlo sa rozšíril medzi univerzitných študentov. Čo je dôvodom veriť, že mu prívlastok "collegiate" nebol priradený umelo, ale naozaj vznikol prirodzenou cestou. Počas neskorých dvadsiatych a tridsiatych rokov sa konalo v New York City veľa medzi-univerzitných súťaží. Hlavným tanečným miestom bola potom Virginia Beach.

Avšak Collegiate Shag bol v niektorých východných mestách zakázaný. Počas rokov sa tanec Shag niekoľkokrát rozdelil do rôznych foriem (Saint Louis Shag, Carolina Shag, Murray Shag). Niektoré z týchto foriem už ovšem nemajú s pôvodnou verziou veľa spoločného.
Retro tanečníci swingu v južnej Kalifornii teraz tento tanec obnovili a čoraz viac ľudí ho teraz tancuje aj v Európe. Vyzerá cool, so svojím slow-slow-quick-quick rytmom, rýchlymi poskokmi a kopmi a tesným kontaktom s partnerom je to bomba.