30. Narodeniny klubu Charlie

Klub Charlie dance studio (pôvodný názov Charlie dance group) vznikol v roku 1990, keď jeho zakladateľ a vedúci používajúci meno Charlie opustil postupne Hydrorock (so spoluzakladateľmi inicioval zmenu z vysokoškolského kružku na Rock and Rollový klub a vymyslel názov Hydrorock) a neskôr Fliprock, aby si nakoniec založil vlastný, vtedy čisto Rock and Rollový klub v Devínskej Novej Vsi.

Klub prešiel mnohými zmenami. Sťahovania na rôzne adresy (ZŠ na ulici Bukovčana, ZŠ na ulici Hlboká, cez Dúbravku, Palisády až zakotvil v Petržalke). prešiel viacerími krízami s počtom členov (v najlepších obdobiach okolo 100 až po obdobia so 4 členmi). Niekoľkokrát mal klub vlastné priestory, ktoré opúšťal pri členskej kríze, aby sme opäť povstali a mali vlastné priestory (Továrenská, Bradáčová, Dudová).

Tréner Charlie stál ako reprezentačný tréner po boku Stana Kočiša pri prvom titule juniorských majstrov sveta. Spoločná juniorská formácia klubu Charlie s klubom Hydrorock získala vytúžený titul majstrov sveta.

Klub sa neskôr pretransformoval na swingový klub. Ako prvý na Slovensku sme začali s tancami Boogie Woogie, Lindy Hop a West Coast Swing. V Boogie Woogie sme zaznamenali pekné úspechy hlavne v kategóriách junior (6. pár svetového rebríčka páru Koša - Puryová) a senior (2x tretie miesto vo Svetovom pohári a tretie miesto svetového rebríčka páru Charlie - Ruppeldtová a 4. miesto na majstrovstvách sveta páru Charlie - Švajčiaková).

Máme 30 rokov a klub sa chystá do dôchodku. Je čas na oslavy. Rezervuj si čas ak si bol náš bývalý člen / členka alebo hoci len účastník kurzov. Príď si zaspomínať, oslavovať, zatancovať si....

  Oslava vypukne 13.12.2020  

Podrobnosti budeme prinášať priebežne. Pekný hudobno-tanečno-spomienkový víkend môžeme začať v piatok alebo v sobotu na koncerte a tancovačke v rámci 13. ročníka Boogiefeszt v Gyóri (Maďarsko)