FAQ

FAQ 

Sú swingové tance ťažké?
Ako pre koho :-). Tanec je pohyb ako ktorýkoľvek iný. Treba ho vyskúšať.

Pre koho je Swing určený?
Swing je určený pre všetkých. Nezáleží na veku, vzhľade, pohlaví či náboženskom vyznaní. Swing môže tancovať každý, kto má chuť a čas.

Ako dlho trvá naučiť sa swingové tance?
Swing je potrebné precítiť, stotožniť sa s hudbou. Komu nevyhovuje hudba, nebude výborným tanečníkom swingu. Ale naučiť a zvládnuť ho dokáže každý.
Počas prvých hodín sa naučíte základné kroky, ktoré Vám umožnia užiť si tanec s partnerom na parkete. Stať sa profesionálom a používať improvizačné prvky sa naučíte za rok tvrdej práce a častokrát aj za dlhšie časové obdobie. Počas prvého roka Vaše telo vstrebe správne kroky a pohyby, kým spojíte hudbu s Vašim tancom. Vo Swingu je množstvo úrovní – rekreačné tancovanie, hobby trieda a súťažná úroveň. Ale stojí za to vytrvať, pretože potom si užijete spojenie hudby a tanec s pôžitkom a načerpáte množstvo energie.

Musím prísť s partnerom?
Je vhodné prísť s partnerom, ale ak ste ho nenašli nič sa nedeje. Snažíme sa udržiavať rovnaký počet pohlaví a spolupracujúcu atmosféru na hodine a workshopoch. Tancovať sa naučíte rýchlejšie, keď si budete pravidelne striedať partnera, pretože skôr pochopíte vedenie. Avšak keď máte stáleho partnera, môžete s ním praktizovať naučené kroky medzi hodinami. 

Čo si mám obliecť?
Športové oblečenie, ktoré dovolí slobodu pohybu a ľahkú športovú obuv, v ktorej sa vám bude pohodlne tancovať. Týka sa to nácvikov. Neskôr budete svoje výsledky prezentovať v peknom dobovo-štýlovom oblečení.

Rada by som tancovala Swing, ale ako prinútiť partnera, aby so mnou išiel na hodiny?
Swing mu pomôže lepšie hrať futbal 🙂
Swing je tanec, ktorý majú chlapci a muži veľmi radi. Swing je ťažký tanec a nepatrí medzi zženštilé – a to majú muži radi.
Žiaľ sami tomu neveria, zistia to až po návšteve hodín. A preto stačí “prinútiť” partnera na návštevu nácvikov a potom budete mať už len jeden problém – ako sa vyhovoriť, keď vám sa nebude chcieť ísť na nácvik :-))