bw par150Tanečný klub Charlie'Swing dance založil v roku 1990 "Charlie" (vtedy pod názvom Charlie dance group, neskôr Charlie dance studio) v Devínskej Novej Vsi. Klub sa v prvých rokoch svojej činnosti venoval akrobatickému Rock and Rollu. Najväčším úspechom bol zisk titulu Majstrov sveta v kategórii juniorských formácii v spoločnej formácii s klubom Hydrorock.

Neskôr sme začali v klube skúšať ako prví na Slovensku Swingové tance. Najprv Boogie-Woogie, neskôr aj Lindy Hop.

V súčasnosti sa venujeme už len Swingovým tancom a tiež ako prví sme zaradili aj West Coast Swing, ktorý aj napriek názvu nie je "pravým" pôvodným Swingovým tancom, ale väčšina prvkov a základný krok "zdedil" od Lindy a Boogie.

Prihlás sa do kurzu

    Aktivity klubu - Swingové tance:

 • Boogie Woogie
 • Lindy hop
 • Balboa
 • Swing
 • Charleston
 • klasický Rock and Roll
 • West Coast Swing 

 Sme prvý a najväčší klub na Slovensku so zameraním na Swingové tance. Na prvých Majstrovstvách Slovenska v Boogie-Woogie v roku 2012 sme získali tituly Majstrov Slovenska v katogórii Junior aj v Hlavnej kategórii.

Tancovať Swing u nás môžete vo všetkých vekových kategóriách v klubovej pravidelnej činnosti

 • juniorskej (8 - 17 rokov)
 • hlavnej (17 - 35 rokov)
 • seniorskej (nad 35, resp. nad 40 rokov)

Pre začiatočníkov organizujeme Kurzy 

Prihlás sa do kurzu

 • Záujemci sa môžu hlásiť počas celého roka!!!

30. Narodeniny klubu Charlie

Klub Charlie'Swing dance (pôvodný názov Charlie dance group, nesôr Charlie dance studio) vznikol v roku 1990, keď jeho zakladateľ a vedúci používajúci meno Charlie opustil postupne Hydrorock (so spoluzakladateľmi inicioval zmenu z vysokoškolského kružku na Rock and Rollový klub a vymyslel názov Hydrorock) a neskôr Fliprock, aby si nakoniec založil vlastný, vtedy čisto Rock and Rollový klub v Devínskej Novej Vsi.

Klub prešiel mnohými zmenami. Sťahovania na rôzne adresy (ZŠ na ulici Bukovčana, ZŠ na ulici Hlboká, cez Dúbravku, Palisády až zakotvil v Petržalke). prešiel viacerími krízami s počtom členov (v najlepších obdobiach okolo 100 až po obdobia so 4 členmi). Niekoľkokrát mal klub vlastné priestory, ktoré opúšťal pri členskej kríze, aby sme opäť povstali a mali vlastné priestory (Továrenská, Bradáčová, Dudová).

Tréner Charlie stál ako reprezentačný tréner po boku Stana Kočiša pri prvom titule juniorských majstrov sveta. Spoločná juniorská formácia klubu Charlie s klubom Hydrorock získala vytúžený titul majstrov sveta.

Klub sa neskôr pretransformoval na swingový klub. Ako prvý na Slovensku sme začali s tancami Boogie Woogie, Lindy Hop a West Coast Swing. V Boogie Woogie sme zaznamenali pekné úspechy hlavne v kategóriách junior (6. pár svetového rebríčka páru Koša - Puryová) a senior (2x tretie miesto vo Svetovom pohári a tretie miesto svetového rebríčka páru Charlie - Ruppeldtová a 4. miesto na majstrovstvách sveta páru Charlie - Švajčiaková).

Máme 30 rokov. Chceli sme oslavovať, ale prišla Corona....