Tanec pre zábavu
Cvičenia
Osobný tréner

Animácie

English

Charlieho

Tanečné animácie

Tanec je zábava!

 

Kontakt

+421 905 595922
info@charlie.sk

Tanečné animácie

Vyučujeme tradičné a obľúbené tance. Čokoľvek od swingu po Jerusalemu.
Špecializujeme sa na strednú a staršiu generáciu.
Ponúkame animácie na spoločenské pudujatia od plesov až po svadby.

Bulgarian Horo & Djanguritsa * Greek Siraki * Swing * Solo Jazz * Charleston * Macarena * Waka Waka * YMCA * Jerusalema * Lambada * Electro Swing * Letkiss * Vegas Baby * A veľa ďalších…


Cvičenia -> Aerobic * Fitness * Dance Fit * Tanečná akrobacia * A veľa ďalších…
Masáže & Osobný tréner -> Jednotlivci * Malé skupiny * Skupiny

Gangnam Style

Videoklip ku skladbe „Gangnam Style“ od hudobníka Psy je jedenástym najsledovanejším videom, je na 5. mieste „Páči sa mi“ a zároveň je na 19. mieste „Nepáči sa mi“. Bol natočený v Soule v júli 2012 v priebehu 48 hodín. Video malo premiéru 15. júla 2012 na webovej stránke YouTube. V hudobnom videu Psy „si robí srandu v štýle Soulskej štvrte Gangnam, honosnej štvrti známej pre svoj blahobyt, vysoké nájomné, vysoké očakávania a zameranie sa na vysoký životný štýl“. Hudobné video 21. decembra 2012 vytvorilo rekord keď prekonalo 1 miliardu zhliadnutí. 7. marca 2021 video prekonalo 4 miliardy zhliadnutí.

Z Wikipédie, voľnej encyklopédie

 

Jerusalema

„Jeruzalema“ je skladba od juhoafrického DJa a nahrávacieho producenta Master KG s juhoafrickým spevákom Nomcebom. Skladba vyvolala medzinárodnú reakciu vďaka #JerusalemaChallenge. V roku 2020 sa Jeruzalema dostala na prvé miesto v Belgicku, Holandsku, Rumunsku a Švajčiarsku, v prvej desiatke v mnohých ďalších európskych krajinách. Na udeľovaní cien African Entertainment Awards USA „Jeruzalema“ získala cenu za pieseň roka.

Z Wikipédie, voľnej encyklopédie

Y.M.C.A.

„Y.M.C.A.“ je skladba americkej disco skupiny Village People. Vyšla v roku 1978 ako jediný singel z ich tretieho štúdiového albumu Cruisin‘

Pieseň sa stáva populárna a hrá sa na mnohých športových podujatiach v USA a Európe, pričom sa davy pripájajú k tancu, pri ktorom sa pohyby rúk používajú na vyjadrenie štyroch písmen názvu piesne. V roku 2009 „Y.M.C.A.“ vytvorila Guinnessov svetový rekord, keď viac ako 44 000 ľudí tancovalo na živé vystúpenie piesne Village People na zápase Sun Bowl v roku 2008 v El Paso v Texase.

„Y.M.C.A.“ je číslom 7 na zozname VH1 „100 najlepších tanečných piesní 20. storočia.“

Zdroj: folkdancefootnotes.org

Bulgarian Horo

Tradičný bulharský tanec horo (bulharsky хоро) má mnoho podôb. Nie je potrebné byť v kruhu; tancuje sa aj v línii. Kroky používané v horo tanci sú mimoriadne rozmanité. Horo sa môže meniť medzi tromi a siedmimi alebo ôsmimi krokmi vpred a jedným až piatimi alebo šiestimi krokmi späť, v závislosti od konkrétneho typu.

Existuje viac ako päť druhov horo, ktoré sa zvyčajne tancujú na každej svadbe. Líšia sa rytmom hudby a vykonanými krokmi. Neexistujú dva horo tance s podobnými krokmi. V bulharskom folklóre je pravdepodobne viac ako sto druhov horo tancov.

V minulosti mal tanec horo v bulharskej spoločnosti spoločenskú úlohu. Bolo to hlavne pre zábavu, ako súťaž zručností alebo pre predstavenie, vedúce k rozvoju rozmanitosti horo tancov. Existuje tanec horo pre ľudí s malou zručnosťou, ktoré sa dajú naučiť za päť až desať minút, ale existujú aj veľmi sofistikované tance, ktoré sa nedajú naučiť, pokiaľ človek neovláda mnohé jednoduchšie tance.

Z Wikipédie, voľnej encyklopédie

 

Djangurica
Djangurica je v Bulharsku veľmi populárna, vraj je to tanec z dediny Džangura v regióne Pirin (Macedónsko). Je to v 9/8 takte, fráza Q, Q, Q, S (12,12,12,123). Tanec pozostáva zo 4 fráz – 1., 3. a 4. na mieste a 2. smerujúca doprava.

Zdroj: folkdancefootnotes.org

Lambada

„Lambada“, tiež známa ako „Chorando Se Foi (Lambada)“ alebo „Llorando Se Fue (Lambada)“ (obe znamenajú „plač [on/ona] odišiel“ v portugalčine a španielčine), je pieseň od Francúzsko-Brazílskej popovej skupiny Kaoma. Hosťujúce vokály sú od brazílskej speváčky Loalwa Braz a bola vydaná ako prvý singel z debutového albumu Kaoma Worldbeat. Vo videu natočenom na pláži Cocos v meste Trancoso v štáte Bahia v Brazílii sa objavilo brazílske detské duo Chico & Roberta.

Zdroj:  folkdancefootnotes.org

Cha Cha Slide

„Cha Cha Slide“ je skladba amerického umelca DJ Caspera. Pieseň vyšla ako singel v auguste 2000 a v rebríčku Billboard Hot 100 strávila päť týždňov.

Z Wikipédie, voľnej encyklopédie

Line dance, pri ktorom tanečníci tancujú podľa pokynov v piesni, nazývanej aj „The Cha-Cha Slide“, ktorá im dáva pokyny, aby šliapali, posúvali sa, dupali, prekrížili si nohy a urobili malú cha cha.

Zdroj: www.npr.org

Waka Waka

„Waka Waka (This Time for Africa)“ je pieseň, ktorú naspievala kolumbijská speváčka Shakira spolu s juhoafrickou kapelou Freshlyground. Pieseň sa stala oficiálnou hymnou Majstrovstiev sveta vo futbale 2010.

Z Wikipédie, voľnej encyklopédie

Macarena

„Macarena“ je španielska tanečná pieseň od Los del Río o žene s rovnakým menom. Objavila sa na albume A mí me gusta z roku 1993 a bola medzinárodným hitom a tanečným šialenstvom v druhej polovici roku 1996 a časti roku 1997. Pieseň zaradila skupinu medzi „č. 1. najväčší div všetkých čias“ VH1 v roku 2002. Pieseň využíva typ clave rytmu. V roku 2012 sa umiestnila na 7. mieste v rebríčku Billboard’s All Time Top 100. Tiež sa umiestnila na 1. mieste v rebríčku All Time Latin Songs od Billboardu.

Z Wikipédie, voľnej encyklopédie

 

Sirtaki
Sirtaki alebo syrtaki (grécky: συρτάκι) je populárny tanec gréckeho pôvodu v choreografii Giorgosa Proviasa pre film Grék Zorba z roku 1964. Je to dávny grécky ľudový tanec so zmesou pomalých a rýchlych rytmov tanca hasapiko. Tanec a sprievodná hudba Míkisa Theodorakisa sa nazývajú aj Zorbov tanec, Zorbas, alebo „tanec Zorba“.

Názov sirtáki pochádza z gréckeho slova syrtos – z σύρω (τον χορό), čo znamená „ťahať (alebo viesť tanec)“ – všeobecný názov pre skupinu tradičných gréckych tancov v štýle takzvaného „ťahania“. na pidikhtos (πηδηχτός), štýl skákania alebo skákania. Napriek tomu sirtaki obsahuje prvky syrtos (v pomalšej časti) aj pidikhtós (v rýchlejšej časti).

Z Wikipédie, voľnej encyklopédie

CHARLESTON
Charleston je tanec pomenovaný po prístavnom meste Charleston v Južnej Karolíne. Rytmus bol spopularizovaný v tanečnej hudbe v Spojených štátoch melódiou z roku 1923 s názvom „The Charleston“ od skladateľa/klaviristu Jamesa P. Johnsona, ktorá vznikla v Broadway show Runnin‘ Wild a stala sa jedným z najpopulárnejších hitov desaťročia. Vrcholným rokom pre charleston ako tanec pre verejnosť bola polovica rokov 1926 až 1927.

Z Wikipédie, voľnej encyklopédie

Swing

Swing dance je skupina spoločenských tancov, ktorá sa vyvinula so swingovým štýlom jazzovej hudby v 20. – 40. rokoch 20. storočia, pričom počiatky každého tanca predchádzali populárnej „swingovej ére“. Vznikli stovky štýlov swingového tanca; medzi tie, ktoré do dnešného obdobia patria Lindy Hop, Boogie Woogie, Balboa, Collegiate Shag… Dnes je najznámejší z týchto tancov Lindy Hop, ktorý vznikol v Harleme začiatkom 30. rokov 20. storočia a Boogie Woogie, ktorý má aj svoju súťažnú podobu.

Z Wikipédie, voľnej encyklopédiea

Killer Boogie

Tanečná variácia Killer Boogie je vysoko energická a náročná sólová tanečná variácia, ktorú vytvoril Marcus Koch k piesni „Killer’s Boogie“. Začalo to v roku 1997 a túto výzvu už zvládli tisíce ľudí na celom svete.
Pieseň: Killer’s Boogie od The Killer (Jan Rietman)

Vegas Baby
Vtipná a veľmi obľúbená tanečná variačka na pieseň Vegas Baby od kapely Si Cranstoun.

Z Wikipédie, voľnej encyklopédie

 

Letkiss
Letkiss je spoločenský tanec pochádzajúci z Fínska, ktorý sa v prvej polovici 60. rokov rozšíril do celého sveta. Ľudia stoja v rade, držia tanečníka pred sebou okolo pása, synchrónne vykopávajú nohy do strán a poskakujú dopredu a dozadu. Tanec je obľúbený najmä na rôznych oslavách, pretože umožňuje zapojiť do zábavy viac ľudí ako klasické párové tance.

Z Wikipédie, voľnej encyklopédiea

 

Exercise
  • Fit Dance
  • Aerobic
  • Zumba
  • Cvičenie so seniormi
Dance aerials

* Špecialista na tanečnú akrobaciu a akrobatický Rock and Roll*

Personal Trainer & Massages

* Tréner sa venuje len vám. Využite individuálny prístup a súkromie.

* Masáž certifikovanou masérkou.

O mne

* ako tanečník
Boogie Woogie – Svetový rebríček – 3
Boogie Woogie & Rock and Roll – Majster Slovenska

* ako tréner
Rock and Roll – Majstri sveta Junior
Rock and Roll – Majstri sveta  Juniorských formácií

_________

tanečný tréner I. triedy
42 rokov years aktívny tanečník
36 rokov trénerskej praxe
Člen siene slávy Slovenského zväzu tanečného športu