30. Narodeniny klubu Charlie

 

Klub Charlie’Swing dance (pôvodný názov Charlie dance group, nesôr Charlie dance studio) vznikol v roku 1990, keď jeho zakladateľ a vedúci používajúci meno Charlie opustil postupne Hydrorock (so spoluzakladateľmi inicioval zmenu z vysokoškolského kružku na Rock and Rollový klub a vymyslel názov Hydrorock) a neskôr Fliprock, aby si nakoniec založil vlastný, vtedy čisto Rock and Rollový klub v Devínskej Novej Vsi.

Klub prešiel mnohými zmenami. Sťahovania na rôzne adresy (ZŠ na ulici Bukovčana, ZŠ na ulici Hlboká, cez Dúbravku, Palisády až zakotvil v Petržalke). prešiel viacerími krízami s počtom členov (v najlepších obdobiach okolo 100 až po obdobia so 4 členmi). Niekoľkokrát mal klub vlastné priestory, ktoré opúšťal pri členskej kríze, aby sme opäť povstali a mali vlastné priestory (Továrenská, Bradáčová, Dudová).

Tréner Charlie stál ako reprezentačný tréner po boku Stana Kočiša pri prvom titule juniorských majstrov sveta. Spoločná juniorská formácia klubu Charlie s klubom Hydrorock získala vytúžený titul majstrov sveta.

Klub sa neskôr pretransformoval na swingový klub. Ako prvý na Slovensku sme začali s tancami Boogie Woogie, Lindy Hop a West Coast Swing. V Boogie Woogie sme zaznamenali pekné úspechy hlavne v kategóriách junior (6. pár svetového rebríčka páru Koša – Puryová) a senior (2x tretie miesto vo Svetovom pohári a tretie miesto svetového rebríčka páru Charlie – Ruppeldtová a 4. miesto na majstrovstvách sveta páru Charlie – Švajčiaková).

Máme 30 rokov. Chceli sme oslavovať, ale prišla Corona….