2 Percentá

Podporte nás a darujte z daní
 …  

Milí priatelia Swingu, milí priatelia klubu Charlie, milí kurzisti a členovia!

Klub Charlie je tu pre vás 34 rokov (vznik v roku 1990). Je prvým klubom na Slovensku, ktorý sa postupne pretranformoval z klubu akrobatického Rock and Rollu na špecializovaný klub zameraný na Swingové tance. Postupne sme zaradili aj iné tance a športové aktivity.

Radi by sme pokračovali v činnosti aj naďalej a nadviazali na úspešnú minulosť klubu, keď sme vychovali aj majstrov sveta, Európy a Slovenska!
Vďaka 2% sme v minulosti mohli usporiadať niekoľko kurzov, tančiarní aj Majstrovstvá Slovenska v Boogie Woogie. Podporili sme našich juniorov, ktorí by bez podpory nemohli tancovať. Vieme udržovať aj stratové akcie s malým počtom zúčastnených.
ĎAKUJEME!!!

Ak je tvoja daňová povinnosť v kladných číslach :-), boli by sme veľmi radi a vďační za príspevok z odvádzanej dane za minulý rok.
Tvoj príspevok v podobe 2% z daní nám pomôže udržať pravidelnú aj nepravidelnú klubovú činnosť pre záujemcov o tanec  a športové aktivity čo najdlhšie.

Nižšie nájdeš naše údaje. Ak potrebuješ pomôcť, všetky potrebné informácie, dokumenty a návody sú na stránkach:

Daňového riaditeľstva: ZamestnanciFyzické osobyPrávnické osoby.

alebo  Rozhodni.sk

Naše združenie nájdeš v zozname medzi prijímateľmi na Notar.sk.

VEĽMI PEKNE ĎAKUJEME!!!

Údaje o prijímateľovi:
(Poznámka. pri príležitosti 30-tych narodenín sme zmenili názov klubu na Charlie’Swing dance a adresu. Ak si nám už v minulosti venoval svoje 2% musíš si upraviť naše údaje.) 

 • Názov: CHARLIE’SWING dance
 • Adresa: Dudova č. 2, 851 02 Bratislava
 • Právna forma: Občianske združenie
 • Identifikačné čísla prijímateľa – IČO/SID: 30814987
 • Číslo účtu:
  • FIO banka 
  • IBAN: SK8983300000002200581910

  Postup:

  • Forma postupu závisí od toho, či ste zamestnanec, fyzická osoba samostatne podávajúca daňové priznanie alebo právnická osoba.
  • Časť z tvojho príspevku (podľa jej výšky) môže byť prevedená na tvoje konto v klube, z ktorého prispievaš na prevádzku priestorov. V tom prípade je potrebné výšku príspevku zdokladovať, stačí kópia. Novinka od roku 2016 – Ak nám chceš oznámiť, že si nám zaslal svoje 2% / 3%, zaškrtni v tlačive príslušný súhlas so zaslaním tvojich údajov (meno a adresa… NIE však poukázaná suma)

  Zamestnanec:
  môže poukázať 2% (alebo 3% a to v prípade ak zamestnanec odpracoval u prijímateľa 40 dobrovoľníckych hodín). Do 15.2.2023 treba požiadať zamestnávateľa o Potvrdenie o príjmoch a daniach. Vyhlásenie o poukázaní 2% dane spolu s Potvrdením treba odovzdať alebo poslať na svoj Daňový úrad – do 30.4.2023. Minimálna poukázaná suma je 3,00 €.

  Fyzická osoba samostatne podávajúca daňové priznanie:
  Vyplň si daňové priznanie. Fyzická osoba môže poukázať 2% alebo 3% (dobrovoľníci). V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% (3%) z dane v prospech 1 prijímateľa. Minimálna poukázaná suma 3,00 €.
  Riadne vyplnené daňové priznanie doručíš do 31.03.2023 na tvoj daňový úrad.

  Právnická osoba:
  Právnické osoby môžu poukázať 1% (resp. 2%) z dane aj viacerým prijímateľom, minimálna výška v prospech jedného prijímateľa (čiže nás) je 8,00 EUR.